MYAA Baseball

Contact Information:
120 Church Rd
Email: commissioner@myaabaseball.com
 
 
 
 
Home
Opening Day Pix
Schedules
Standings
Killer B
Field Map
Coaching
Buy/Sell

Jump to your team's page:

Archive: 2010 Fall Baseball

Babe Ruth
Team Name
W LTPct

Fall 1st & 2nd
Team Name
W LTPct
Southampton 8 110.850
Team 2 - WAGNER 7 310.680
Team 3 - GILMER 7 310.680
Team 4 - ZEIDMAN 3 620.360
Team 1 - OBRIEN 3 710.320
Team 5 - STOUGHTON 2 1000.170

Fall 3rd & 4th
Team Name
W LTPct
Team 2 - HUBLER 7 310.680
Team 4 - SOUTHWICK 7 320.670
Team 5 - LACOVARA 4 200.670
Marlton Blue 2 210.500
Team 1 - DALY 2 410.360
Marlton Black 1 310.300
Team 3 - COBB 0 600.000

Fall 5th & 6th
Team Name
W LTPct
F56 Team 1 - BEENSTOCK 10 200.830
F56 Team 2 - GREGORY 6 500.550
F56 Marlton Black 6 600.500
F56 Marlton Blue 4 710.380
F56 Marlton Green 2 810.230

Renegades
Team Name
W LTPct

Travel
Team Name
W LTPct

Other
Team Name
W LTPct





August 1, 2010A's - Opponent ( - )

August 3, 2010Lenape's Men Softball - Opponent ( - )

August 4, 2010A's - Opponent ( - )

August 5, 2010Lenape's Men Softball - Opponent ( - )

August 10, 2010Lenape's Men Softball - Opponent ( - )

August 11, 2010A's - Opponent ( - )

August 12, 2010Lenape's Men Softball - Opponent ( - )

August 18, 2010A's - Opponent ( - )

August 25, 2010A's - Opponent ( - )

September 1, 2010U12 Milano/Lapinski - Opponent ( - )

September 1, 2010A's - Opponent ( - )

September 7, 2010U13 Renegades(Welsh) - Opponent ( - )

September 7, 2010U16 - Renegade(Flake) - Opponent ( - )

September 8, 2010A's - Opponent ( - )

September 9, 2010U14 Renegades(Haggerty) - Opponent ( - )

September 10, 2010U8 Blemlek - Opponent ( - )

September 10, 2010U10 JV Mongulla - Opponent ( - )

September 11, 2010U12 Milano/Lapinski - Opponent ( - )

September 11, 2010Opponent - U10 JV Mongulla ( - )

September 11, 2010F56 Team 2 - GREGORY - F56 Team 1 - BEENSTOCK (2 - 6)

September 11, 2010U12 Milano/Lapinski - Opponent ( - )

September 11, 2010U13 Vonderschmidt - Opponent ( - )

September 12, 2010U13 Renegades(Welsh) - Opponent ( - )

September 12, 2010U14 Renegades(Haggerty) - Opponent ( - )

September 12, 2010U13 Vonderschmidt - Opponent ( - )

September 13, 2010Team 1 - OBRIEN - Southampton (2 - 17)

September 13, 2010F56 Marlton Blue - F56 Team 1 - BEENSTOCK (3 - 9)

September 13, 2010Team 4 - SOUTHWICK - Marlton Black (7 - 7)

September 13, 2010Team 2 - HUBLER - Team 3 - COBB (4 - 2)

September 13, 2010U13 Vonderschmidt - Opponent ( - )

September 13, 2010Team 2 - WAGNER - Team 5 - STOUGHTON (10 - 8)

September 14, 2010U13 Renegades(Welsh) - Opponent ( - )

September 15, 2010Team 3 - COBB - Marlton Blue ( - )

September 15, 2010F56 Marlton Black - F56 Marlton Blue (11 - 10)

September 15, 2010Team 1 - OBRIEN - Team 5 - STOUGHTON (18 - 12)

September 15, 2010Team 3 - GILMER - Team 4 - ZEIDMAN (10 - 2)

September 16, 2010U14 Renegades(Haggerty) - Opponent ( - )

September 16, 2010F56 Team 2 - GREGORY - F56 Marlton Green ( - )

September 17, 2010Team 3 - GILMER - Southampton (17 - 16)

September 17, 2010U10 JV Mongulla - Opponent ( - )

September 17, 2010Team 2 - WAGNER - Team 4 - ZEIDMAN (12 - 8)

September 17, 2010U8 Blemlek - Opponent ( - )

September 18, 2010F56 Team 1 - BEENSTOCK - F56 Marlton Black (5 - 2)

September 18, 2010Opponent - U10 JV Mongulla ( - )

September 18, 2010F56 Marlton Green - F56 Marlton Blue (4 - 9)

September 18, 2010U16 - Renegade(Flake) - Opponent ( - )

September 18, 2010U13 Vonderschmidt - Opponent ( - )

September 18, 2010Team 4 - SOUTHWICK - Team 3 - COBB (8 - 3)

September 19, 2010Opponent - U10 JV Mongulla ( - )

September 19, 2010U13 Renegades(Welsh) - Opponent ( - )

September 19, 2010U12 Milano/Lapinski - Opponent ( - )

September 19, 2010A's - Opponent ( - )

September 19, 2010U14 Renegades(Haggerty) - Opponent ( - )

September 19, 2010Marlton Black - Team 2 - HUBLER (1 - 7)

September 19, 2010U12 Milano/Lapinski - Opponent ( - )

September 19, 2010U13 Vonderschmidt - Opponent ( - )

September 20, 2010Marlton Blue - Marlton Black ( - )

September 20, 2010Team 2 - WAGNER - Team 3 - GILMER (5 - 13)

September 20, 2010Team 1 - DALY - Team 4 - SOUTHWICK (8 - 8)

September 20, 2010Team 1 - OBRIEN - Team 4 - ZEIDMAN (5 - 5)

September 20, 2010F56 Team 1 - BEENSTOCK - F56 Marlton Green (7 - 12)

September 22, 2010Team 5 - STOUGHTON - Southampton (3 - 13)

September 22, 2010Team 1 - OBRIEN - Team 3 - GILMER (6 - 10)

September 22, 2010Team 5 - LACOVARA - Team 1 - DALY (17 - 13)

September 22, 2010Marlton Black - Team 4 - SOUTHWICK (7 - 9)

September 23, 2010U14 Renegades(Haggerty) - Opponent ( - )

September 23, 2010U16 - Renegade(Flake) - Opponent ( - )

September 23, 2010F56 Team 2 - GREGORY - F56 Marlton Black (11 - 10)

September 24, 2010Team 4 - ZEIDMAN - Team 5 - STOUGHTON (11 - 9)

September 24, 2010Team 2 - WAGNER - Southampton (8 - 8)

September 24, 2010U8 Blemlek - Opponent ( - )

September 24, 2010U10 JV Mongulla - Opponent ( - )

September 24, 2010U13 Renegades(Welsh) - Opponent ( - )

September 25, 2010Medford Tigers - Opponent ( - )

September 25, 2010U13 Vonderschmidt - Opponent ( - )

September 25, 2010Marlton Blue - Team 4 - SOUTHWICK (9 - 7)

September 25, 2010U10 JV Mongulla - Opponent ( - )

September 25, 2010Team 5 - LACOVARA - Marlton Black ( - )

September 26, 2010U13 Renegades(Welsh) - Opponent ( - )

September 26, 2010U13 Renegades(Welsh) - Opponent ( - )

September 26, 2010A's - Opponent ( - )

September 26, 2010F56 Marlton Green - F56 Marlton Black (6 - 11)

September 26, 2010U13 Vonderschmidt - Opponent ( - )

September 26, 2010U16 - Renegade(Flake) - Opponent ( - )

September 28, 2010U13 Renegades(Welsh) - Opponent ( - )

September 28, 2010U16 - Renegade(Flake) - Opponent ( - )

September 29, 2010Team 1 - DALY - Marlton Blue ( - )

September 29, 2010Team 3 - COBB - Team 5 - LACOVARA ( - )

September 29, 2010BR - RUSSELL - Opponent ( - )

September 30, 2010BR - HART - Opponent ( - )

September 30, 2010U14 Renegades(Haggerty) - Opponent ( - )

September 30, 2010U11 Quagliero - Opponent ( - )

October 1, 2010U8 Blemlek - Opponent ( - )

October 1, 2010U13 Renegades(Welsh) - Opponent ( - )

October 1, 2010U10 JV Mongulla - Opponent ( - )

October 1, 2010BR - ROBBINS - Opponent ( - )

October 2, 2010Opponent - U10 JV Mongulla ( - )

October 2, 2010F56 Marlton Green - F56 Team 2 - GREGORY ( - )

October 2, 2010U16 - Renegade(Flake) - Opponent ( - )

October 2, 2010Team 3 - COBB - Team 1 - DALY ( - )

October 2, 2010U12 Milano/Lapinski - Opponent ( - )

October 2, 2010U13 Vonderschmidt - Opponent ( - )

October 2, 2010Team 4 - ZEIDMAN - Southampton ( - )

October 3, 2010U13 Vonderschmidt - Opponent ( - )

October 3, 2010A's - Opponent ( - )

October 3, 2010Team 1 - OBRIEN - Team 2 - WAGNER (9 - 12)

October 3, 2010F56 Marlton Black - F56 Marlton Blue (7 - 3)

October 3, 2010U16 - Renegade(Flake) - Opponent ( - )

October 3, 2010Team 3 - COBB - Marlton Black ( - )

October 3, 2010BR - HART - Opponent ( - )

October 3, 2010U11 Quagliero - Opponent ( - )

October 5, 2010U13 Renegades(Welsh) - Opponent ( - )

October 5, 2010U16 - Renegade(Flake) - Opponent ( - )

October 6, 2010U14 Renegades(Haggerty) - Opponent ( - )

October 6, 2010BR - HART - BR - RUSSELL ( - )

October 6, 2010Team 1 - DALY - Marlton Black ( - )

October 6, 2010Marlton Blue - Team 3 - COBB ( - )

October 7, 2010BR - RUSSELL - Opponent ( - )

October 7, 2010Team 2 - HUBLER - Team 4 - SOUTHWICK (4 - 1)

October 7, 2010Team 4 - ZEIDMAN - Team 3 - GILMER (14 - 14)

October 7, 2010U11 Quagliero - Opponent ( - )

October 7, 2010U14 Renegades(Haggerty) - Opponent ( - )

October 8, 2010BR - ROBBINS - Opponent ( - )

October 8, 2010BR - HART - Opponent ( - )

October 8, 2010Team 3 - GILMER - Team 1 - OBRIEN (13 - 11)

October 8, 2010U8 Blemlek - Opponent ( - )

October 9, 2010F56 Marlton Black - F56 Team 2 - GREGORY (8 - 7)

October 9, 2010Southampton - Team 1 - OBRIEN (16 - 12)

October 9, 2010Team 5 - STOUGHTON - Team 2 - WAGNER (12 - 13)

October 9, 2010U13 Vonderschmidt - Opponent ( - )

October 9, 2010U16 - Renegade(Flake) - Opponent ( - )

October 9, 2010Marlton Black - Team 5 - LACOVARA (6 - 7)

October 9, 2010Highbridge Homeowners Assoc. - Opponent ( - )

October 9, 2010Team 3 - COBB - Team 4 - SOUTHWICK (7 - 12)

October 9, 2010U12 Milano/Lapinski - Opponent ( - )

October 9, 2010F56 Marlton Green - F56 Team 1 - BEENSTOCK (13 - 15)

October 10, 2010U13 Vonderschmidt - Opponent ( - )

October 10, 2010U14 Renegades(Haggerty) - Opponent ( - )

October 10, 2010A's - Opponent ( - )

October 10, 2010U16 - Renegade(Flake) - Opponent ( - )

October 10, 2010Team 5 - STOUGHTON - Team 1 - OBRIEN (3 - 13)

October 10, 2010Team 2 - HUBLER - Marlton Black (1 - 15)

October 10, 2010F56 Marlton Blue - F56 Marlton Green (19 - 13)

October 10, 2010U13 Renegades(Welsh) - Opponent ( - )

October 10, 2010BR - HART - Opponent ( - )

October 11, 2010F56 Marlton Blue - F56 Team 2 - GREGORY (11 - 16)

October 11, 2010BR - ROBBINS - Opponent ( - )

October 11, 2010Marlton Blue - Team 1 - DALY (4 - 11)

October 11, 2010Marlton Black - Team 3 - COBB ( - )

October 11, 2010Team 4 - SOUTHWICK - Team 5 - LACOVARA (6 - 9)

October 12, 2010Team 4 - ZEIDMAN - Team 2 - WAGNER (7 - 6)

October 12, 2010U16 - Renegade(Flake) - Opponent ( - )

October 13, 2010U14 Renegades(Haggerty) - Opponent ( - )

October 13, 2010Team 5 - LACOVARA - Team 2 - HUBLER (3 - 6)

October 13, 2010Team 4 - SOUTHWICK - Marlton Blue (11 - 10)

October 14, 2010Southampton - Team 3 - GILMER ( - )

October 14, 2010U14 Renegades(Haggerty) - Opponent ( - )

October 14, 2010BR - RUSSELL - Opponent ( - )

October 15, 2010Opponent - U10 JV Mongulla ( - )

October 15, 2010BR - HART - BR - RUSSELL ( - )

October 15, 2010Team 5 - LACOVARA - Marlton Blue Rained Out

October 15, 2010U8 Blemlek - Opponent ( - )

October 15, 2010Southampton - Team 5 - STOUGHTON (16 - 10)

October 15, 2010U16 - Renegade(Flake) - Opponent ( - )

October 16, 2010Team 4 - ZEIDMAN - Team 1 - OBRIEN (12 - 7)

October 16, 2010Marlton Blue - Team 2 - HUBLER (3 - 2)

October 16, 2010U12 Milano/Lapinski - Opponent ( - )

October 16, 2010Team 1 - DALY - Team 3 - COBB (6 - 5)

October 16, 2010U13 Vonderschmidt - Opponent ( - )

October 16, 2010Girls Softball - Girls Softball ( - )

October 16, 2010Girls Softball - Girls Softball ( - )

October 16, 2010U12 Milano/Lapinski - Opponent ( - )

October 16, 2010U10 JV Mongulla - Opponent ( - )

October 16, 2010F56 Team 1 - BEENSTOCK - F56 Team 2 - GREGORY (8 - 7)

October 16, 2010Team 3 - GILMER - Team 2 - WAGNER (17 - 19)

October 16, 2010F56 Marlton Black - F56 Marlton Blue (6 - 17)

October 17, 2010A's - Opponent ( - )

October 17, 2010Girls Softball - Girls Softball ( - )

October 17, 2010F56 Marlton Green - F56 Marlton Black (2 - 12)

October 17, 2010Team 5 - LACOVARA - Team 4 - SOUTHWICK (3 - 6)

October 17, 2010U16 - Renegade(Flake) - Opponent ( - )

October 17, 2010Team 3 - GILMER - Team 5 - STOUGHTON (15 - 12)

October 17, 2010BR - HART - Opponent ( - )

October 17, 2010U8 Blemlek - Opponent ( - )

October 17, 2010U13 Vonderschmidt - Opponent ( - )

October 17, 2010Girls Softball - Girls Softball ( - )

October 18, 2010BR - RUSSELL - Opponent ( - )

October 18, 2010Marlton Black - Team 1 - DALY ( - )

October 18, 2010Team 4 - SOUTHWICK - Team 2 - HUBLER (10 - 9)

October 19, 2010U16 - Renegade(Flake) - Opponent ( - )

October 19, 2010Southampton - Team 2 - WAGNER (11 - 10)

October 20, 2010U14 Renegades(Haggerty) - Opponent ( - )

October 20, 2010BR - ROBBINS - BR - HART ( - )

October 20, 2010F56 Marlton Blue - F56 Team 1 - BEENSTOCK (9 - 12)

October 20, 2010Team 1 - DALY - Team 2 - HUBLER (6 - 7)

October 21, 2010BR - RUSSELL - Opponent ( - )

October 21, 2010Southampton - Team 4 - ZEIDMAN (13 - 3)

October 21, 2010F56 Team 2 - GREGORY - F56 Marlton Green (2 - 5)

October 21, 2010U14 Renegades(Haggerty) - Opponent ( - )

October 21, 2010Team 5 - LACOVARA - Marlton Blue Rained Out

October 22, 2010F56 Team 2 - GREGORY - F56 Marlton Green (10 - 8)

October 22, 2010U8 Blemlek - Opponent ( - )

October 22, 2010U10 JV Mongulla - Opponent ( - )

October 22, 2010Team 2 - WAGNER - Team 5 - STOUGHTON (11 - 2)

October 23, 2010U13 Vonderschmidt - Opponent ( - )

October 23, 2010Team 5 - LACOVARA - Team 3 - COBB (10 - 6)

October 23, 2010Team 5 - STOUGHTON - Team 4 - ZEIDMAN (14 - 11)

October 23, 2010U12 Milano/Lapinski - Opponent ( - )

October 23, 2010Opponent - U10 JV Mongulla ( - )

October 23, 2010U16 - Renegade(Flake) - Opponent ( - )

October 23, 2010U12 Milano/Lapinski - Opponent ( - )

October 23, 2010U8 Blemlek - Opponent ( - )

October 23, 2010Team 1 - OBRIEN - Southampton (12 - 19)

October 23, 2010F56 Team 1 - BEENSTOCK - F56 Marlton Black (7 - 3)

October 24, 2010A's - Opponent ( - )

October 24, 2010Team 2 - HUBLER - Marlton Blue (10 - 10)

October 24, 2010U14 Renegades(Haggerty) - Opponent ( - )

October 24, 2010F56 Marlton Blue - F56 Marlton Green (11 - 11)

October 24, 2010U13 Vonderschmidt - Opponent ( - )

October 25, 2010Team 1 - DALY - Team 5 - LACOVARA ( - )

October 25, 2010Team 1 - OBRIEN - Team 5 - STOUGHTON (12 - 10)

October 25, 2010F56 Team 1 - BEENSTOCK - F56 Marlton Green (5 - 4)

October 26, 2010U16 - Renegade(Flake) - Opponent ( - )

October 26, 2010U13 Renegades(Welsh) - Opponent ( - )

October 26, 2010F56 Marlton Black - F56 Team 1 - BEENSTOCK (9 - 17)

October 26, 2010Team 3 - GILMER - Team 4 - ZEIDMAN (12 - 2)

October 27, 2010U14 Renegades(Haggerty) - Opponent ( - )

October 27, 2010BR - RUSSELL - Opponent ( - )

October 28, 2010F56 Marlton Black - F56 Team 2 - GREGORY (2 - 9)

October 28, 2010Team 2 - WAGNER - Team 1 - OBRIEN ( - )

October 28, 2010U14 Renegades(Haggerty) - Opponent ( - )

October 28, 2010BR - RUSSELL - Opponent ( - )

October 29, 2010Team 4 - SOUTHWICK - Team 1 - DALY (9 - 8)

October 29, 2010U10 JV Mongulla - Opponent ( - )

October 29, 2010BR - RUSSELL - Opponent ( - )

October 29, 2010U8 Blemlek - Opponent ( - )

October 29, 2010F56 Team 1 - BEENSTOCK - F56 Marlton Blue (7 - 6)

October 30, 2010U14 Renegades(Haggerty) - Opponent ( - )

October 30, 2010U12 Milano/Lapinski - Opponent ( - )

October 30, 2010Team 3 - COBB - Team 2 - HUBLER (4 - 17)

October 30, 2010F56 Marlton Blue - F56 Team 2 - GREGORY (10 - 11)

October 30, 2010Cherokee Baseball - Opponent ( - )

October 30, 2010F56 Marlton Green - F56 Marlton Black (6 - 8)

October 30, 2010Team 2 - WAGNER - Team 4 - ZEIDMAN (12 - 7)

October 30, 2010Cherokee Baseball - Opponent ( - )

October 30, 2010U12 Milano/Lapinski - Opponent ( - )

October 30, 2010Team 3 - GILMER - Southampton (6 - 8)

October 30, 2010Opponent - U10 JV Mongulla ( - )

October 30, 2010U13 Vonderschmidt - Opponent ( - )

October 31, 2010Cherokee Baseball - Opponent ( - )

October 31, 2010A's - Opponent ( - )

October 31, 2010F56 Team 2 - GREGORY - F56 Team 1 - BEENSTOCK (11 - 8)

October 31, 2010U11 Quagliero - Opponent ( - )

October 31, 2010Cherokee Baseball - Opponent ( - )

October 31, 2010U13 Vonderschmidt - Opponent ( - )

November 1, 2010Team 2 - HUBLER - Team 5 - LACOVARA ( - )

November 1, 2010BR - RUSSELL - Opponent ( - )

November 2, 2010F56 Team 2 - GREGORY - F56 Marlton Blue (10 - 13)

November 2, 2010Team 5 - STOUGHTON - Team 3 - GILMER (14 - 13)

November 2, 2010Team 2 - HUBLER - Team 1 - DALY (9 - 2)

November 7, 2010Hoot Owl - Opponent ( - )

November 7, 2010A's - Opponent ( - )

November 14, 2010A's - Opponent ( - )





© 2017 LeaguePro, Inc. All rights reserved.
This site created by LeaguePro Inc.





Sponsors